• درباره ما

درباره مرکز میانی عام

مركز صدور گواهي الكترونيكي مياني دولتي عام، مركز منحصربه‌فردي است كه به طور عام مبادرت به ارايه خدمات گواهي الكترونيكي براي تمامي کاربردهاي مختلف به متقاضيان مي‌نمايد. مركز صدور گواهي الكترونيكي مياني موجوديتي است كه با مجوز شوراي سياستگذاري گواهي الکترونيکي کشور، مجوز صدور گواهي‌ الكترونيكي برای متقاضیان را دريافت كرده است و گواهی آن در تاريخ 1386/12/20 صادر شده و از همان زمان به‌طور رسمي آغاز به‌ كار كرده است. اين مرکز نقش اصلي درتوسعه زير ساخت کليد عمومي و کاربردهاي آن را دارد.

زيرساخت كليد عمومي يا PKI به مجموعه‌اي از خدمات، محصولات، سياست‌ها، فرايندها و سيستم‌هاي نرم‌افزاري و سخت‌افزاري گفته مي‌شود كه جهت مديريت و بكارگيري گواهي‌هاي الكترونيكي و به منظور ارائه سرويس‌هاي امنيتي مختلف مبتني بر رمزنگاري كليد عمومي مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
تعاملات الكترونيكي امن در ايران تحت نظارت قانون تجارت الكترونيكي مصوب 1382/10/24 مجلس شوراي اسلامي و آيين نامه اجرايي ماده 32 آن، مصوب 1386/06/11 هيئت دولت صورت مي‌پذيرد.
هم‌اکنون مرکز میانی عام با فراهم نمودن زیر ساخت‌های فنی و با صدور مجوزهای مورد نیاز امکان صدور گواهی امضای دیجیتال را برای متقاضیان، در شبکه وسیعی از دفاتر ثبت نام ‌در سراسر کشور( شامل دفاتر اسناد رسمی و دفاتر پیشخوان دولت)، فراهم آورده است.